<$BlogRSDUrl$>

!-- Logo box specs - size, background colour etc -->

 


شب يلدای ژاپنی (Touji) 


کوتاهترين روز در ژاپن ۲۲ دسامبر(۲ دی ) هست که ژاپنی ها اعتقاد دارن ،از اين روز به بعد سرما زياد ميشه .در فرهنگ ژاپنی تو اين روز (يا شب) کدو تنبل (Kabocha ) و Konnyaku می خورن و دعا می کنن تا شانس خوبی برای پول در آوردن داشته باشن .در اين شب حموم ليمو (citron) و نارنج (Yuzu ) ميرن و برای سلامتی و خوش اقبالی خودشون دعا می کنن .از دوران قديم ،فستيوال های زيادی در سراسر دنيا وجود داره که طولانی ترين شب سال رو جشن می گيرن که ژاپنی ها اعتقاد دارن که جشن کريسمس هم از اين شب گرفته شده .
با توجه به تعطيلات ژاپنی ها در روز23 دسامبرفرصت خوبی برای برپايی اين مراسم درشب هست ،ولی ظاهرا توجه زيادی نسبت به اين جشن نمی شه .من از چند تا دوستای جوانم ، پرسيدم ، خيلی از اونها اين روز رو فراموش کرده بودن.
توضيحات
عکسی از Konnyaku


citron و yuzu همان ليمو و نارنج خودمون هست ولی با اين تفاوت که درخت اون بومی ژاپن و چين هست .citron برای سلامتی بسيار مفيده ، که می شه با پوست و هسته اون را خورد. ۱۲ سال طول می کشه تا اين درخت به ميوه برسد .
عکس citronYuzu يا نارنج ژاپنی ،ميوه ای هست که به اعتقاد اونها برای حفاظت خونه و اشيا از جن و روح های خبيث استفاده ميشه.با توجه به شکل ميوه روی درخت، ژاپنی ها متوجه ميشن که زمستون سردی رو در پيش رو دارن يا نه . پوست اين ميوه با توجه به نوع هوای زمستون زگيل دار و يا صاف می شه.
حموم داغ با بخارهای متصاعد شده از اين ميوه برای حفظ سلامته ، به اين روش هست که ميوه ها رو نصف می کنن و دو يا سه عدد از اونها رو داخل يه پارچه توری می پيچيند و اون رو داخل وان می ذارن تا بخارهای معطر از خودش متصاعد کنه.


کدو تنبل رو برای شام می خورن .خيلی از ژاپنی معتقدن که کدو تنبل و سيب زمينی شيرين در دوران قحطی و خشکسالی جون بسياری از مردم رو در ژاپن حفظ کرده (مثل بعد از جنگ جهانی دوم )

آرشيو

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Weblog Commenting by HaloScan.com