<$BlogRSDUrl$>

!-- Logo box specs - size, background colour etc -->

 


چند خبر داغ ... 


۱- در مصاحبه ای كه ديشب در تلويزيون آساهی با يكی از ژاپنی هايی كه در ورزشگاه آزادی برای تشويق تيم ژاپن حضور داشت انجام شد.گفتند كه هزينه زيادی رو برای تو‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر JAL) (JAPAN AIR LINE) پرداخت كرديم .در صورتی كه ايرانی ها با در نظر گرفتن ضلع شمال شرقی برای ژاپنی ها در ورزشگاه آزادی تمام هزينه ها رو بی ثمر كردند.ايشان خواستار برخورد متقابل ژاپنی ها با تماشاگران ايرانی شدند.نماينده ژاپنی هم با تاييد حرف های ايشان گفتند كه بازی ژاپن-ايران در ورزشگاه سرپوشيده تاكای هيما برگزار خواهد شد و به دليل متحرك بودن سقف ورزشگاه كمی سقف ورزشگاه را باز نموده و تماشاگران ايرانی می توانند به صورت خوابيده و در حاليكه دستشان بر روی لبه سقف گرفته اند از بالا تماشاگر بازی باشند .اين روش منحصر به فرد اولين بار است كه در دنيا پياده می شود.ايشان امنيت اين روش تماشای بازی را خيلی بيشتر از تماشای بازی در ورزشگاه آزادی دانسته اند.

۲- روزنامه يوميوری شيمبون در آخرين مطلب خود، مورخ يک مارچ ۲۰۰۵ در مورد جشن شکوفه های گيلاس(ساکورا) نوشته و تاريخچه ای از اين جشن که قدمت آن به حداقل ۲۵۰۰ سال قبل بر می گرده رو توضيح داده .در اين مطلب اشاره شده که منشا پيدايش جشن شکوفه های گيلاس و تقارن آن با نوروز ايرانی و به خصوص روز طبيعت به دليل تبادل فرهنگی بين ايران و ژاپن در زمان کوروش کبير و امپراطور ژاپن (هيدوشی ناکوراياما ) می باشد.در آن ايام ايرانی ها به دليل پيشرفت در زمينه ساخت کشتی برای قشون کشی به کشورهای ديگر توانستند که سر از جزيره ای دور دست و سرسبز در آوردند .ايرانی ها ظاهرا تحت تاثير ظاهر و بخصوص فرم خاص چشم های ژاپنی قرار گرفته بودند. در کتيبه های بجا مانده از تخت جمشيد، فرستاده ای از کشوری به چشم می خورد که دارای چشم بادامی و قدی کوتاه و پوششی متفاوت با افراد (ظاهری شبيه لباس سامورايی) داشته است.تمدن عظيم ايرانی ها و تبحر آنها در زمينه ساخت ابزار سلاح و کشتی ،باعث جذب ژاپنی ها به آنها گرديده و بنا به نوشته های موجود به زبان ژاپنی، تعدادی از آنان در آنجا ساکن شده، ازدواج کردند و صنعت خود را در اختيار ژاپنی ها قرار داده اند. پروفسور ايزورو هيتسودا، استاد دانشگاه ملی ژاپن معتقد است که پيشرفت فن آوری کنونی در ژاپن، مديون آموزش های ۲۵۰۰ سال قبل ايرانی ها به آنهاست. تقارن ساکورا با ايام عيد و روز سيزده بدر هم گوشه ای از تبادلات فرهنگی آن زمان بود که هم اکنون توسط ژاپنی ها در هر سال گرامی داشته می شود.
پ.ن. دوستانی که در ژاپن هستند، شباهت مراسم جشن ساکورا با سيزده بدر خودمان را می توانند ببينند.

۳- روزنامه نيکان اسپرت هم در آخرين خبر تفسيری خود، ايران را قدرت برتر فوتبال آسيا دانست و در نقل قولی از رييس فدراسيون ژاپن،سابورو کاوابوچی نوشت، با توجه به نتيجه گيری خوب تيم ايران در بازی های دور رفت به احتمال ۹۰٪ ايران به عنوان تيم اول گروه صعود خواهد کرد و بحرين و ژاپن بايد رقابت سختی برای رده دوم گروه داشته باشند. ايشان اشاره کردند، با توجه به بررسی وضعيت ايران در رقابت های گذشته جام جهانی به اين نتيجه رسيديم که احتمال زيادی وجود دارد که ايران تا آخرين روز رقابت ها در صدر گروه خود قرار داشته و تنها در روز آخر رقابت ها، وضعيت به صورتی تغيير می يابد که دسترسی ايران به جام جهانی محدود می شود. به همين خاطر برای ما جای اميدواری است که در بازی آخر ايران با ژاپن، ايران از رده اول به سوم سقوط کند. ايشان اضافه کردند، که ايرانی ها به دليل مشکلات مالی در انجام بازی های تدارکاتی با کشورهای صاحب فوتبال،همواره به نحوی عمل کرده است تا با تيم هايی مانند ايرلند و استراليا برخورد کرده تا باعث ارتقای سطح فوتبال خود و افزايش تجربه بازيکنان تيم ملی شود. ايشان گفتند که فدراسيون ژاپن برای آناليز تيم ها از يک ابررايانه فوق پيشرفته استفاده کرده است که اين رايانه نتيجه بازی برگشت ايران-کره شمالی را به نفع ايران پيش بينی می کند ولی در بازی های برگشت ايران-بحرين و ايران-ژاپن، ايران ناکام خواهد ماند.

۴-معاون فرهنگی فدراسيون فوتبال اعلام کرد که مصدوم شدن دايی در بازی های مقدماتی جام جهانی،‌اهداف اين معاونت را ناکام کرده است. ايشان افزودند که طبق برنامه پيشنهادی مدون اين معاونت به فدراسيون فوتبال، سيستم ۱-۵-۴ که (۱= دايي) به برانكو پيشنهاد شده، كه در اين سيستم شانس گل زدن دايی افزايش می يابد. در اين صورت دايی به اسطوره ای در جهان فوتبال تبديل می گردد كه دسترسی ديگر بازيكنان دنيا به ركورد ايشان امكان پذير نخواهد بود و همواره نام ايران در صدر قرار می گيرد. بنا به فرمايشات ايشان،‌ هدف مذكور مهم تر از حضور ايران در جام جهانی می باشد.
با تشكر از همسرم كه بابت اين خالی بندی ها به من كمك كرد.آرشيو

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Weblog Commenting by HaloScan.com